Antud lehel on näidatud vaid osa meie partnerite tootevalikust. Kogu valikut saate vaadata tootjate kataloogidest „allalaadimiseks“ lehel.
HVCBS
HVCBS keskakusüsteem on mõeldud hädavalgustite tsentraliseeritud toideks ja kontrollimiseks.
Süsteem on projekteeritud standartide EN 50171:2017, EN 50172:2005, EN IEC 62485-2-2018-09, EN IEC 62485-1:2018-09 nõuetega kooskõlas.
Süsteem võib koosneda peajaamast ning alajaamadest või ainult peajaamast. Tänu võmalusele laiendada süsteemi alajaamade abil sobib HVCBS nii väikestel, keskmise suurusega kui ka suurtel objektidel kasutamiseks. Hermeetiliste hooldusvaba akude kasutusiga on 12 aastat.
Süsteemi toimivus:
Tsentraalse toitesüsteemiga ühendatud hädavalgustid asuvad lõppahelates. Side valgustitega toimib toiteliini kaudu. Putetundliku ekraaniga kontrolleril on lihtne ja intuitiivne kasutajaliides, mis võimaldab süsteemi kiiret konfigureerimist. Automaatsed kontrollid toimuvad vastavalt EN 50172:2005 standardi nõuetele. Nii kontrolltulemused kui ka aruanded süsteemi vigade ja rikete kohta salvestatakse süsteemi sisemisel SD kaardil. Samuti on võimalik salvestada testitulemused ja aruanded välisele USB mälupulgale. Antud lahendus lihtsustab aruannete koostamist ning hoolduspäeviku pidamist.
HVCBS süsteemis on kasutusel hermeetilised ja hooldusvabad akupatareid. Akud on ühendatud sisemiste takistuse ja pinge poolest, mis võimaldab nende pikaajalist tööd. Akupatarei valik sõltub koormusest ja nõutud süsteemi kestusajast. Akupatarei sisemist temperatuuri jälgib temperatuuriandur. Vastavalt EN 50171:2007 standardi nõuetele annab süsteem märku akupatarei tühjenemisest. HVCBS on mõeldud hädavalgustite tsentraliseeritud toideks ja kontrollimiseks. Normaaltalitlusel saab HVCBS toidet ning laeb akusid vahetult elektrivõrgust (230V AC). Elektrikatkestuse korral lülitub süsteem avariirežiimile ning saab 220V DC toidet akudelt.
Akupatarei korpuse tüübid:
- kapp
- stend
- tulekindel kapp
Peajaama korpuse tüübid:
- ühe sektsiooniga korpus
- kahe sektsiooniga korpus
- tulekindel korpus
- kõrgendatud kuni IP65 kaitseastmega korpus
- kinnitusplaat
SÜSTEEMI OMADUSED
- toiteallika pinge: 3x230V
- väljundpinge: 230V AC või 220V DC
- maksimaalne võimsus: 16kW
- puutetundlik LCD ekraan ning kasutajasõbralik menüü
- automaatsed kontrollid vastavalt EN 50172:2005 nõuetele
- kontrolltulemuste salvestamine SD kaardil (EN 50172:2005)
- süsteemi sisselogimise individuaalse konfigureerimise võimalus
- pinge olemasolu jälgimine vastavalt EN 50172:2005
- süsteemi laiendamise võimalus alajaamade abil (kuni32 alajaama)
- maksimaalselt 64 liini ühele süsteemiplokkile
- iga eraldi liini või valgustite staatuse jälgimine
- side valgustitega toimib toiteliini kaudu
- valgustite toimivuse häälestamise võimalus, püsirežiim/ooterežiim
- pinge kompenseerimise süsteem valgustite sisse lülitamisel
- HOT SWAP tehnoloogia ehk komponentide käigultvahetamine ilma süsteemi välja lülitamata
- USB pesa
- Ethernet pesa
- EIA/TIA-485 pistik
- hoone BMS juhtimissüsteemiga koostoimimine
- varutoitesüsteemiga koostoimimine
- lukustusfunktsioon
- 12 aastat akupatarei eluiga
- akupatarei tühjenemise signalisatsioon
- temperatuuriandur
SÜSTEEMI ÜLESEHITUS
Süsteemi struktuur on valmistatud 19-tollises standardis ning sisaldab järgmisi mooduleid:
H-505 moodul on HVCBS-süsteemi peamine juhtplokk, mille põhifunktsioonideks on:
- kogu süsteemi sisemiste komponentide töö jälgimine ja juhtimine
- side alajaamadega
- side hoone BMS juhtimissüsteemiga
- lokaalne kasutajaliides, mis põhineb värvilisel TFT LCD puutetundlikul ekraanil
- hädavalgustite automaatne kontroll vastavalt EN 50172:2005 standardi nõuetele
- kontrolltulemuste salvestamine SD kaardil
- kontrolltulemuste ja sätete salvestamine USB-mälupulgale
UKN moodul - akupatarei pinge mõõtmine, akupatarei laadimise ja tühjenemise jälgimine, koormusvoolu ja isolatsiooni seisundi jälgimine.
USI moodul - potentsiaalivaba kontaktid sisenditega ja relee väljunditega. Potentsiaalivaba kontakti sisendeid võib siduda mis tahes liinidega ja neid juhtida.
USO moodul - hädavalgustite töökorrasoleku kontroll. Üks moodul võimaldab ühendada kahte lõppahelat.
Alaldi - kasutatakse aku laadimiseks vastavalt EN IEC 62485-2:2018-09. Ülepinge kaitse tasemel 110-120% nimipingest (piiramatult reguleeritav).
Välised moodulid võimaldavad laiendada süsteemi võimalusi:
USE moodul - väline moodul, mis võimaldab laiendada süsteemi 8 täiendava potentsiaalivaba sisenditega. Potentsiaalivaba kontakti sisendeid võib ühendada mis tahes ahelatega ning neid juhtida. On võimalik valida potentsiaalivabade kontaktsisendite sisestusrežiim (lühisekäik, avatav juhitav sisend, impulssjuhitav sisend). HVCBS-i saab maksimaalselt laiendada kuni 56 potentsiaalivaba kontakti sisendini.
USO väline - see on väline moodul, mis võimaldab laiendada keskakusüsteemi 4 täiendavate lõppahelatega. Võimaldab juhtida lõppahelaid. Väikese suuruse ja ergonoomilise kuju tõttu võib ta olla paigaldatud kohtades, kus alajaama paigaldamine pole võimaik. Antud seadme lisaväärtus on säästlikkus, kuna selle abil annab säästa liinide arvust.
USE pingemoodul - on väline moodul, mis võimaldab laiendada süsteemi 8 täiendava potentsiaalivabade sisenditega. Potentsiaalivaba kontakti sisendeid saab ühendada mis tahse ahelatega ning neid juhtida. Täiendavate USI+USE moodulite koguarv ei või olla suurem kui 7.
PW-01 moodul - ehk lisa ekraan, mis võimaldab juhtida HVCBS süsteemi kaugelt. Põhiparameetrid, sellised nagu pinge, vool, töörežiim, informatsioon vigade kohta, kontrollid ja talitlus kuvatakse eraldi LCD-ekraanil.
MCZF-1 moodul - see on BUS ühendusega faasijuhtimismoodul, mis võimaldab kolmefaasilise pinge olemasolu seiret. Igal moodulil on oma unikaalne aadress, mis määratakse RS pöördlülitite ja kahe S1 ja S2 lüliti abil. Antud faasijuhtimismoodul on hea alternatiiv faasikontrollreleedele, kuna võimaldab vähendada vajalike juhtmete hulka. Maksimaalne faasijuhtimismoodulite arv on 61.
ECU (External Communication Unit) on moodul, mida kasutatakse süsteemi sisemise side isoleerimiseks ja eraldamiseks. Võimaldab ühendada süsteemi kuni 3 täiendavat sidemoodulit (UART või DALI), mis omakorda võimaldab ühendada kuni 64 välisliini ja kuni 61 MCZF-1 moodulit.
DALI moodul - võimaldab ühendada MCZF-1 mooduleid. Saab olla paigaldatud H-505 või ECU mooduli vabasse porti.
KOMMUNIKATSIOON
Kommunikatsioon peajaama ja alajaamadeg vahel toimib EIA/TIA-485 kaudu. Peajaama ja alajaamade vaheliseks sideliiniks on kaheekraaniline HTKSHew 1x2x0,8 kaabel. Side V DC hädavalgustitega toimib toiteliini kaudu (tulekindel paigalduskaabel). Eraldi sideliini paigaldamist pole vaja. Hädavalgustid on kesktoitel: (valgusti CB ja CBAM).
Peajaama H-505 moodulit on võimalik ühendada H-312 automaatse kontrollsüsteemiga, mis võimaldab valgustite kaugseiret ja visualiseerimist. Kasutades Ethernet- i pesa saab keskakusüsteemi ja hädavalgustite talitlust jälgida ja juhtida vabalt valitud PC arvutist.
Kommunikatsioon HVCBS ja BMS hoone juhtimissüsteemiga või varutoitesüsteemiga põhined MODBUS TCP/IP või RTU protokollil. Süsteemi ülesehitus võimaldab jälgida pinge olemasolu vastavalt EN 50172:2005 standardi nõuetele.
VÕRGU TOPOLOOGIA
Vaata spetsifikatsiooni.